بخش خصوصی میلی به ورود مسکن ملی ندارد. | ملکیتا
تبلیغات

فروشگاه خودت را تبلیغ کن.

فروشگاه مصالح،تاسیسات وتجهیزات ساختمانی خودت را اینجا تبلیغ کن وفروشت را چندبرابرکن!

تبلیغات هدفمند وهوشمنددرملکیتا

آژانس یامشاوراملاک خودت را به میلیون ها نفر معرفی کن. کیلیک کن وتبلیغ خودت راثبت کن!

بخش خصوصی میلی به ورود مسکن ملی ندارد.

مجله خبری ملکیتا

نویسنده:مجله خبری ملکیتا

1 سال پیش 19471 بازدید
بخش خصوصی میلی به ورود مسکن ملی ندارد.

به گزارش ملکیتا، فرشید پورحاجت، در خصوص عملکرد دولت در بحث ساخت 4 میلیون مسکن وعده داده شده، بیان کرد: وقتی بخش خصوصی که سرمایه اش در جیبش است و بدون هیچ بگیر و ببندی می تواند برای ساخت یک واحد مسکونی هزینه کند، با مشکلات و موانع بسیاری برای ساخت یک واحد ساختمان مواجه می شود اساساً شرایط ساخت مسکن توسط دولت بسیار سخت تر خواهد بود.

به نقل از ایسنا، وی اضافه کرد: وقتی مشاهده می شود که از مسکن مهر و پروژه اقدام ملی مسکن که در دولت های پیش اجرایی شده اند، واحدهای زیادی هنوز تعیین تکلیف نشده اندو با مشکلات زیادی مواجه هستند اساساً راه را برای ساخت 4 میلیون مسکن در کشور برای دولت بسیار سخت و دشوار می بینیم.

این کارشناس مسکن بیان کرد: اگر دولت عزمی برای تقویت بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی خود در ساخت مسکن داشت و قبول می کرد به جای آنکه در تعریف و طراحی پروژه های طرح جهش تولید مسکن، خود تا این اندازه زمان و هزینه صرف کند ازصفر تا صد این پروژه را به بخش خصوصی واگذار می کرد اساساً می توانستیم به اجرای طرح جهش تولید مسکن و ساخت 4 میلیون مسکن در کشور امیدوار باشیم اما در شرایط فعلی باید گفت که تقریباً این کار نشدنی و یا بسیار  دشوار است.

پورحاجت با انتقاد از نبودن نظارت بر بازار مصالح ساختمانی و افزایش هزینه های ساخت مسکن گفت: در کل در شرایط فعلی وقتی هزینه پایه ساخت یک متر واحد در برنامه جهش تولید مسکن یک شبه 8تا 10درصد زیاد می شود. اساساً بخش خصوصی هیچ میلی برای ورود در این برنامه و اجرای آن ندارد.

او معتقد است با توجه به همه مشکلاتی که در حوزه تولید مسکن در کشور وجود دارد تولید 4 میلیون مسکن تا پایان دولت سیزدهم  بسیار دشوار خواهد بود در صورتی که اگر این روند فعلی که در بحث مسکن در داخل کشور دنبال می شود تغییر پیدا کند و در غیر این صورت با روند فعلی این مسأله امکان پذیر نیست.

 

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید!!! support