ترکش های نرخ دلار به بازار مسکن رسید. | ملکیتا
تبلیغات

فروشگاه خودت را تبلیغ کن.

فروشگاه مصالح،تاسیسات وتجهیزات ساختمانی خودت را اینجا تبلیغ کن وفروشت را چندبرابرکن!

تبلیغات هدفمند وهوشمنددرملکیتا

آژانس یامشاوراملاک خودت را به میلیون ها نفر معرفی کن. کیلیک کن وتبلیغ خودت راثبت کن!

ترکش های نرخ دلار به بازار مسکن رسید.

مجله خبری ملکیتا

نویسنده:مجله خبری ملکیتا

1 سال پیش 16207 بازدید
ترکش های نرخ دلار به بازار مسکن رسید.

به گزارش ملکیتا، فرشید پور حاجت با اشاره به دلایل رشد قیمت مسکن اظهار کرد: بازار مسکن بخشی از اقتصاد کلان کشور است و نمی توان انتظار داشت که نوسان و بی ثباتی در اقتصاد کلان کشور رخ دهد اما بازار مسکن از آن تأثیر نپذیرد و بی بهره باشد.

او اضافه کرد: همواره نرخ دلار در تعیین مسیر بازارهای موازی از جمله بازار مسکن بازیگر اصلی بوده و در این زمینه باید بپذیریم که مردم به این باور رسیده اند که هر زمان دلار رشد می کند برای جلوگیری از کم شدن سرمایه خود به بازارهای سرمایه ای ورود می کنند.

عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان با بیان اینکه عرضه و تقاضا یکی از مولفه های بسیار مهم اقتصادی در کشور است، گفت وقتی در بازار مسکن به تعداد مورد نیاز تولید مسکن انجام نمی شود، نمی توان انتظار داشت تقاضایی وجود نداشته باشد و این مسأله خود در روند رشد قیمت ها بسیار اثر گذار است.

پور حاجت گفت: در این یکسال گذشته مردم منتظر بودن دولت برنامه مشخصی برای تولید مسکن ارائه دهد اما باید گفت الان نوعی بی اطمینانی حتی نسبت به مسکن دولتی در میان مردم به وجود آمده است که این اثرات روانی بر روی بازار مسکن بسیار تأثیرگذار است.

او در ادامه گفت: مردم نسبت به تأمین مسکن از طرف دولت نا امید شدند، عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان گفت: افزایش قیمت دلار،نوسانات اقتصادی و حفظ سرمایه های شخصی از مهمترین عواملی ست.که در این مدت بر رشد قیمت مسکن اثر گذار بوده است .همچنین در این زمینه نباید از عدم تولید کافی مسکن در کشور چشم پوشی کرد چو ن این مسأله نقش اساسی در زیاد شدن قیمت ها دارد.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید!!! support