وبلاگ ملکیتا - اخبار | ملکیتا

وبلاگ ملکیتا - اخبار

اخبار در مورد الزام درج کد رهگیری در زمان معاملات
22 فروردین 1401

با توجه به لزوم نظارت بیشتر دولت بر روی معاملات مسکن، سامانه املاک و مستغلات کشور راه اندازی شده است تا قانون الزام درج کد رهگیری در زمان معاملات از طریق این سامانه عملی شود. طبق این قانون هر نوع معامله مسکن مانند خرید و فروش، پیش فروش و رهن و اجاره باید در این سامانه ثبت شود و کد رهگیری دریافت شود.

خواندن بیشتر
اخبار در زمینه مسکن اولی ها
22 فروردین 1401

اخبار در زمینه مسکن اولی ها یکی از مهم ترین اخباری است که در ماه های اخیر منتشر می شود. افرادی که دارای شرایط ثبت نام در مسکن ملی می باشند، می توانند به عنوان خانه اولی ها به سامانه جامع اقدام ملی مسکن مراجعه کنند و در این سامانه ثبت نام کنند.

خواندن بیشتر
اخبار تسهیلات مسکن
22 فروردین 1401

با توجه به افزایش قیمت مسکن در کشور ایران، دولت برای کمک به مردم اقدام به ارایه تسهیلات مسکن کرده است. در حال حاضر، تسهیلات مختلفی برای خرید مسکن وجود دارد که مردم می توانند با توجه به شرایط هر یک از این تسهیلات در آن ها ثبت نام کنند.

خواندن بیشتر
اخبار آیا ملک ارزان می شود؟
22 فروردین 1401

آیا ملک ارزان می شود؟ این سوالی است که برای بسیاری از افرادی که هنوز نتوانسته اند برای خودشان ملکی خریداری کنند و هر روز هم با افزایش قیمت ملک مواجه می شوند، پیش می آید. با توجه به برنامه های دولت جدید برای کاهش قیمت مسکن، پیش بینی می شود که ملک در سال 1400 و سال ها بعدی قیمتی کاهشی داشته باشد.

خواندن بیشتر
اخبار در مورد کاهش یا افزایش قیمت مسکن
22 فروردین 1401

در سال های اخیر روند قیمت مسکن افزایشی بوده است. افزایش قیمت مسکن باعث شده است که مسکن به یک کالای سرمایه ای تبدیل شود و تعداد خانه های خالی در کشور افزایش پیدا کند؛ اما به هر حال پیش بینی می شود که با توجه به برنامه های دولت، در سال های آینده شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم.

خواندن بیشتر
اخبار زمان ثبت املاک در سامانه املاک کشور
22 فروردین 1401

با توجه به اجباری شدن ثبت اطلاعات محل سکونت در سامانه املاک و اسکان کشور، لازم است که تمامی سرپرستان خانوار برای ثبت اطلاعات محل سکونتشان در آخرین زمان ثبت املاک در سامانه املاک کشور، به سامانه املاک و اسکان کشور مراجعه کنند و اطلاعات محل سکونت خود را در این سامانه وارد کنند.

خواندن بیشتر
اطلاع از آخرین اخبار املاک
22 فروردین 1401

در سال های اخیر رشد قیمت ملک و اجاره خانه ها آنقدر افزایش پیدا کرده است که بسیاری از مردم دیگر قادر به خریداری ملک و یا حتی اجاره کردن املاک را ندارند. اخبار املاک نشان می دهند که در سال های آینده امکان منفی بودن رشد قیمت املاک وجود خواهد داشت.

خواندن بیشتر
آغاز اخذ مالیات از خانه های لوکس
22 فروردین 1401

بعد از گذشت یک سال و اندی از مطرح شدن طرح اعمال مالیات بر واحدهای مسکونی لوکس در قانون بودجه سال 1399 و روند اجرایی کند این طرح در دولت قبل، آیین نامه مربوط به این مالیات که در قانون بودجه امسال نیز ذکر شده است. بالاخر به تصویب هییت دولت رسید.

خواندن بیشتر
افزایش تسهیلات ساخت طرح ملی مسکن به 150 میلیون تومان
22 فروردین 1401

هرچند وزیر پیشین راه و شهر سازی از تسهیلات 250 میلیونی طرح ملی مسکن خبر رسانی کرده بود اما یکی از اعضای هییت مدیر بانک مسکن از ابلاغ پرداخت این تسهیلات به مبلغ 150 میلیون تومان به بانک مسکن خبر داد.

خواندن بیشتر
تعیین تعرفه به مفهوم قیمت گذاری دستوری نیست
22 فروردین 1401

سید البرز حسینی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با رسانه ها در مورد نحوه  مشخص کردن این تعرفه ها بیان داشت: قرار نیست یک نرخ مشخص برای حق مشاوره ها تعیین شود و این طرح به منزله ورود دولت و مجلس به موضوع قیمت گذاری دستوری نیست

خواندن بیشتر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید!!!